Jaké vybavení potřebujete pro vašeho kočku nebo koťátko

Přivedení nové kočky nebo koťátka do vašeho domova je vzrušujícím a odměňujícím zážitkem. Tyto chlupaté kočky rychle získají status milovaných členů rodiny a poskytují společnost a náklonnost. Abychom však zajistili jejich pohodu a štěstí, je důležité mít připraveno správné vybavení a potřeby. Ať už jste novým majitelem kočky nebo zkušeným milovníkem koček, tento průvodce vám pomůže se připravit s kompletním seznamem základního vybavení pro vašeho nového kočičího přítele.

Kočičí záchůdek a stelivo

Kočičí záchůdek je základním vybavením pro každého majitele kočky. Kočky mají přirozenou tendenci používat určené místo pro své potřeby. Můžete si vybrat z různých typů kočičích záchůdků, včetně krytých, nekrytých a automatických možností. Navíc budete potřebovat kočičí stelivo, a k dispozici je mnoho druhů, jako jsou slepé, neslepé, jílovitá steliva a přírodní alternativy jako třeba steliva z borovic nebo kukuřice. Nezapomeňte denně vybírat záchůdek, abyste ho udrželi čistý a bez zápachu.

Kočičí jídlo a misky

Správná výživa je klíčová pro zdraví vaší kočky. Vyberte kvalitní kočičí jídlo, které odpovídá konkrétním dietním potřebám vaší kočky na základě faktorů jako věk, velikost a úroveň aktivity. Většina majitelů koček preferuje komerční kočičí jídlo, ať už se jedná o suché granule nebo konzervy. Také budete potřebovat misky na jídlo a vodu. Misky ze nerezové oceli nebo keramiky jsou snadno čistitelné a méně pravděpodobně obsahují bakterie než plastové.

Kočičí přepravka

Kočičí přepravka je nezbytná pro bezpečnou dopravu vaší kočky, ať už jde o návštěvu veterináře, cestování nebo v případě nouze. Ujistěte se, že přepravka je dobře větraná, bezpečná a pohodlná pro vaši kočku. Postupně seznamte svou kočku s přepravkou, abyste snížili stres spojený s cestováním.

Hračky a škrabadlo pro kočky

Kočky mají přirozenou potřebu škrábat, a právě škrabadlo pro kočky jim pomáhá udržovat zdravé drápy a uvolňovat stres. Investujte do drápů nebo podložek, které tuto potřebu uspokojí a zároveň ochrání váš nábytek. Hračky jsou také důležité pro duševní a fyzickou stimulaci. Kočky milují hračky, které napodobují kořist, jako jsou hračky s pery, laserové ukazovátka a interaktivní hračky.

Kočičí postel nebo strom

Poskytování pohodlného místa pro odpočinek vaší kočce je důležité. Zvažte pořízení kočičí postele nebo kočičího stromu, který nejen poskytuje útulné místo pro odpočinek, ale také nabízí možnost šplhání a zábavy.

Vybavení pro péči o srst

Kočky jsou známy pro své zvyky se o sebe starat, ale mohou potřebovat trochu pomoci. V závislosti na plemeni a délce srsti vaší kočky budete možná potřebovat kartáč nebo hřeben na prevenci zamotání a snížení výpadku srsti. Navíc můžete zvážit nákup nůžek na nehty nebo drápy s vestavěným pilníkem, abyste udrželi nehty vaší kočky v pořádku.

Obojek a identifikační značky

Obojek s identifikačními značkami je důležitý pro případ, že by se vaše kočka ztratila. Značka by měla obsahovat vaše kontaktní údaje, včetně telefonního čísla a adresy. Můžete také zvážit obojek s bezpečnostním mechanismem, který se uvolní pod tlakem, aby se předešlo nehodám.

Mikročip

I když jsou obojky a identifikační značky důležité, mikročip je trvalejším způsobem identifikace. Jedná se o malé zařízení implantované pod kůži vaší kočky, které lze skenovat v útulkách a u veterinářů k identifikaci vašeho mazlíčka a kontaktování vás, pokud by byl nalezen.

Kontejnery na skladování jídla

Aby se uchovala čerstvost kočičího jídla a zabránilo se jeho znehodnocení hmyzem, investujte do vzduchotěsných kontejnerů na skladování potravin. Pomáhají prodloužit trvanlivost suchého kočičího jídla a brání jeho zvadnutí.

První pomocník

Základní lékárnička pro vaši kočku může být v případě nouze nebo menších zranění velmi cenná. Zahrnuje položky jako obinadla, dezinfekční ubrousky, pinzetu a manuál pro první pomoc u zvířat.

Lopatka a pytlíky na odpadky

Lopatka na stelivo usnadňuje denní čištění kočičího záchůdku, a pytlíky na odpadky jsou nezbytné pro likvidaci použitého steliva a odpadků ekologickým způsobem.

Pojištění pro zvířata

Zvažte možnost uzavření pojištění pro vaši kočku, které vám pomůže pokrýt neočekávané lékařské náklady. Poskytuje klidný pocit, že si můžete dovolit nezbytnou veterinární péči v případě nemoci nebo zranění.

Veterinární potřeby

Pravidelné návštěvy veterináře jsou nezbytné pro zdraví vaší kočky. Domluvte si počáteční prohlídku pro vaše nové koťátko a ujistěte se, že máte nezbytné veterinární potřeby, jako jsou prostředky proti blechám a odčervovací léky, pokud jsou vyžadovány.

Čisticí prostředky

Nehody se stávají, a budete potřebovat čisticí prostředky navržené speciálně pro zvířecí nepořádky. To zahrnuje odstraňovače skvrn a prostředky na odstranění zápachu, aby váš domov voněl čerstvě.

Pomůcky pro výcvik

Pokud adoptujete koťátko, můžete potřebovat pomůcky pro výcvik, jako je sprej na odradění od škrábání nebo výcvikové pamlsky, které pomohou utvářet jejich chování a zvyky.

Přivedení kočky nebo koťátka do vašeho domova je odměňujícím zážitkem, který přináší zodpovědnost. Správné vybavení vašeho domova nezbytnými potřebami a vybavením zajišťuje pohodlí, bezpečnost a zdraví vašeho mazlíčka. Jako zodpovědný majitel kočky budete připraveni poskytnout lásku a péči vaší kočičí společnici po mnoho šťastných a zdravých let.

sponzorovaný obsah

Publikováno: 07. 10. 2023 / Aktualizováno: 10. 10. 2023

Kategorie: Rady

Autor: Jana Skalická