Jak v zimě vytopit byt či dům, když běžné vytápění nestačí?

Mnozí se těší na pohodovou vánoční atmosféru, vůni cukroví, zdobení stromečku, anebo na příchod nového roku. Tohle všechno si mnohdy lidé představí, když slyší slovo zima. Často ale přichází řada starostí, s kterými si lámeme hlavu. Kdy přezout na zimní gumy? Kde koupit novou bundu? Důležitou součástí zimního období, na kterou bychom neměli zapomínat je regulace teploty uvnitř domu či bytu. Existuje řada faktorů, jak si zimu zpříjemnit a užít si jí z pohodlí vašeho domova. Přece jenom ne každý má tu možnost vyhřát si dům pomocí krbu. Nabízí se, ale řešení v podobě topidel, klimatizací a ohřívačů vzduchu. Když nastolíte optimální teplotu, budete spokojení nejen vy, ale i vaši čtyřnozí kamarádi!

Elektrická mobilní topidla

Vhodná pro vaši domácnost, ale také do garáže, mohou být právě elektrická topidla. Sice se nemůžou moc chlubit pořizovací cenou, nebo náklady na provoz, jako například naftová či plynová topidla. Ale i tak o ně zákazníci projevují zájem z důvodu jejich čistého vytápění bez spalin, a navíc díky jejich pohyblivosti, je lze přemístit snadněji než už zmíněné typy topidel. Tip: S vlhkostí v domě si poradí kvalitní adsorpční odvlhčovače.

Klimatizace

Mnozí z vás si říkají, k čemu se mi hodí klimatizace v zimě? Ovšem moderní klimatizace už mají rozšířené funkce, které nabízí možnost vyhřívání, chlazení, čištění od prachu a bakterií. U novějších modelů si můžeme užívat benefity, jako jsou jednoduché ovládání přes chytrý telefon. Vybírat můžete ze široké škály mobilních, nástěnných nebo okenních klimatizací.

Přenosné ohřívače vzduchu

Než se pustíme do nákupu přenosného ohřívače, měli bychom se při pořizování zajímat o výkon, který je uveden ve Wattech. Obecně menší ohřívače s výkonem 400 W, slouží pro vyhřívání koupelen, kuchyní nebo menších místností. Velkou výhodou přenosných ohřívačů je jejich mobilita. Stačí zařízení přenést tam, kde potřebujete a zapojit do zásuvky. Do bytu a domu jsou ideální elektrické přímotopy.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Rady

Autor: Hanka Sousedíková