Jak poznat kvalitní granule pro kočky

Ať už ve vaší domácnosti máte psa, nebo kočku, je potřeba jim zajistit kvalitní stravování, v našem případě v podobě granulí, různých kapsiček či pamlsků. V granulích se může nacházet nespočet alergenů či jiných chemických prvků jen, aby výrobce ušetřil, a proto byste měli upřít svou pozornost právě na složení těchto produktů. V tomto článku vám poradíme, jak poznat ty správné a kvalitní granule pro kočky.

Zajistěte svému mazlíčkovi zdraví

Kočka je čistý masožravec, ne všežravec, a právě od toho by se měl odvíjet jejich jídelníček. A především jde o přirozeného lovce. Dostatečné množství bílkovin je tedy to, co kočky preferují a potřebují. Nutno podotknout, že samozřejmě vitamíny a minerály hrají svou roli ve stravování. Avšak pokud vašemu čtyřnohému mazlíčkovi budete nakupovat nekvalitní granule, nejenže mu produkt neposkytne potřebné živiny, ale dokonce mu může uškodit. Jak tedy vybrat opravdu kvalitní granule? Tip: Kvalitní krmivo pro kočky najdete například v eshopu ZOOhit. Jak se v něm nakupovalo Radkovi z Ecoblogu? To vám prozradí tato Zoohit recenze.

Seznam živin, které granule musí obsahovat

Vyhledávejte ve složení konkrétní typ masa. Protože pokud prodejce neuvádí na obalu jednotlivé druhy masa, jako jsou drůbež, krůta nebo třeba hovězí, jedná se o nekvalitní zbytky masa, které vaší kočce zaručeně prospívat nebudou. Aby kočka byla naprosto zdravá, tak musí být zařazena do jejího jídelníčku esenciální aminokyselina, což je Taurin. Kvalitní krmivo musí obsahovat veškeré potřebné vitamíny a minerály, dále nenasycené mastné kyseliny a enzymy. Zajistěte kočce také dostatečný příjem tuků, ty jsou pro její zdraví také velmi potřebné, jako výše zmíněné živiny.

Jak poznat kvalitní granule

  • Výrobce uvádí druh masa, který se v granulích vyskytuje.
  • Maso je na obalu zapsáno jako první. Také se musíte dočíst, v jakém množství se ve výrobku nachází.
  • Jestli vás zajímá, zda výrobce udělal granule opravdu kvalitní, hledejte ve složení omega3 a omega6 mastné kyseliny, ty jsou pro zdraví kočky zásadní.

Publikováno: 14. 11. 2021

Kategorie: Rady

Autor: Hanka Sousedíková