Jak poznám, že mě má kočka ráda?

Kočky jsou tajemné a nezávislé tvory, což může být pro některé lidi zdrojem zmatku, pokud se snaží rozluštit, zda je jejich kočka opravdu ráda. Naštěstí existuje několik jasných signálů a chování, které vám mohou pomoci pochopit, jak na tom jste. Zde je několik tipů, jak poznat, že vás vaše kočka má ráda.

Mazlení a lízání

Jedním z nejzákladnějších způsobů, jak kočka vyjadřuje náklonnost, je mazlení a lízání. Pokud vás vaše kočka často olizuje nebo vás tře svou hlavou, je to jasným znakem její náklonnosti. Kočky také často mazlí lidem nohy nebo sedí na jejich klíně, což jsou další projevy jejich náklonnosti.

Mrkání a pomalé mrkání

Když kočka mrká na vás pomalu až polovinou svého oka, je to projev důvěry a náklonnosti. Toto chování nazýváme také "kočičí polibek". Když vás kočka takhle mrkne, znamená to, že se cítí pohodlně a bezpečně ve vaší přítomnosti.

Chodíte za vámi

Kočky jsou přirozeně zvědavé a rády zkoumají své okolí. Pokud vaše kočka za vámi chodí po bytě nebo domě, je to znak toho, že se cítí vázána na vás a ráda je ve vaší blízkosti.

Hravost

Hraní je pro kočky důležitou součástí života, a pokud vaše kočka přichází s hrami a zvířecími hračkami, je to znakem toho, že se vám chce zalíbit a strávit čas s vámi. Nezapomeňte načasovat nějaký čas na společnou zábavu.

Zpěv a řeč

Kočky často vyjadřují svou náklonnost zvuky. Můžete slyšet, jak vás vaše kočka zve na konverzaci tím, že vydává různé zvuky, jako jsou mrkání, kňučení nebo mňoukání. To je způsob, jakým vám říká, že jste jí důležití.

Ukládání se na vaše věci

Kočky mají tendenci si vybírat oblíbené místo na spaní, a pokud si zvolí vaše oblečení nebo postel, je to způsob, jakým vám říkají, že vám důvěřují a cítí se u vás pohodlně.

Představování břicha

Kočky jsou velmi citlivé na svou břišní část, a pokud se vaše kočka předkloní na zádech a ukazuje vám břicho, je to projev důvěry a náklonnosti. Buďte však opatrní, protože ne všechny kočky mají rády, když je hladíte na břicho.

Oční kontakt

Když vaše kočka udržuje s vámi oční kontakt, je to další způsob, jakým vyjadřuje svou náklonnost. Oční kontakt může být pro kočky velmi intimní, a pokud si ho váš mazlíček vyhledává, je to jasný signál, že vás má rád.

Je důležité mít na paměti, že každá kočka má svůj vlastní osobitý způsob vyjadřování náklonnosti, a tak se nemusí projevovat úplně stejně jako ostatní kočky. Je tedy důležité pozorovat a rozumět své kočce, abyste pochopili, jak vás má ráda. Sledujte její chování a budete schopni rozluštit tajemství její náklonnosti.

Publikováno: 07. 09. 2023

Kategorie: Rady

Autor: Jana Skalická